Nałęczówrowery w Nałęczowie

Wycieczka rowerowa w Nałęczowie

Początek wiosny to idealny moment na odkrycie licznych tras rowerowych, jakie oferuje rejon Nałęczowa! 

Ciekawe ukształtowanie terenu oraz piękne krajobrazy przyrody sprawiają, że gmina Nałęczów jest wspaniałym miejscem do zwiedzania na rowerze. 

 

Trasy rowerowe w Nałęczowie

Trasa rowerowa Lublin-Nałęczów-Kazimierz Dolny

Trasa ciesząca się największą popularnością wśród kolarzy przebiega przez Lublin, Nałęczów oraz okoliczne miejscowości i kończy się w Kazimierzu Dolnym. Całość trasy zajmuje 62 km, jednak aby, dotrzeć do Nałęczowa należy pokonać tylko jej połowę. Po drodze rowerzystów czeka niemało atrakcji. Ciekawe miejsca na szlaku takie jak Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, neogotycki kościół parafialny z 1914 r. oraz gotycka kaplica z XIV w znajdujące się w Wąwolnicy przykują uwagę niejednego miłośnika dawnej architektury. Są też świetną okazją do zrobienia przerwy na piknik w trasie, czy wykonanie kilku  pamiątkowych fotografii. Trasa Lublin-Nałęczów-Kazimierz Dolny zaznaczona jest kolorem czerwonym. To oznakowanie oznacza trasę najciekawszą pod względem krajobrazów oraz przyrody z tych dostępnych w danym rejonie.

Trasa rowerowa Jastrzębi Szlak

Kolejną wartą odwiedzenia trasą rowerową przebiegającą przez Nałęczów jest trasa o nazwie “Jastrzębi Szlak”. Główny szlak ma długość 20 km, jednak turyści mają możliwość wydłużenia lub skrócenia swojej przejażdżki dzięki licznym skrótom oraz pocznym drogom. Trasa zaczyna się w centrum Nałęczowa, a kończy się w jego północnej części. Trasa ”Jastrzębi Szlak ” jest bogata w zapierające dech w piersiach zabytki, takie jak Młyn Hipolit znajdujący się na odcinku trasy prowadzącym przez dolinę rzeki Bystra. Ten szlak tak jak trasa Lublin-Nałęczów-Kazimierz Dolny, prowadzi przez Wąwolnicę umożliwiającą rowerzystom odpoczynek połączony ze zwiedzaniem. 

Malownicze trasy rowerowe Nałęczowa i okolic to świetne źródło rozrywki w czasie wolnym!

Popularyzacja aktywnego wypoczynku spowodowała duże zainteresowanie trasami rowerowymi. Czas spędzony na rowerze może być przyjemną rozrywką rodzinną, partnerską lub miłym czasem tylko dla siebie. Dodatkowym atutem jest relaksująca sceneria, którą tworzy natura. Piękne widoki, interesujące atrakcje na szlakach oraz możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza, zapewnią relaks oraz oczyszczenie myśli ze stresu dnia codziennego. Nałęczów to piękne miasteczko. Warto wykorzystać rower, aby nacieszyć sie jego walorami.